Teplé punčochové kalhoty dokáží zahřát lépe než leckteré kalhoty. 4 rady, jak v nich vypadat co nejlépe

Přicházejí chladnější dny a teplé punčochové kalhoty se mohou stát stylovým a přitom praktickým doplňkem. Budete v nich vypadat skvěle, a dokonce ještě budete v teple. Jak však vybrat ty pravé a jak je kombinovat? 

Chcete-li mít jistotu teplých punčochových kalhot, dívejte se na číslo zkratky DEN 

Ne každé punčochové kalhoty si můžete předem osahat a zjistit, zda jsou dostatečně teplé. V případě, kdy nakupujete on-line, se s tímto problémem setkáte pokaždé.  Ovšem řešení tu je. Stačí se podívat po tom, jak moc vysoké číslo DEN punčocháče mají.  

  • Hledáte-li punčocháče na slavnostní příležitost, které jsou hodně tenké a hodí se k večerním šatům, pak volte ty, které mají 10-20 DEN.
  • 20-40 DEN mají běžné punčochové kalhoty, které se hodí pro zakrytí jemných nerovností kůže. Ovšem pořád jsou značně průhledné a tepla moc neposkytnou. 
  • Od 50 DEN výše se můžete setkat s barevnými, poloprůhlednými punčocháči. 
  • 70 DEN už mívají podzimní punčocháče, které vás začnou příjemně zahřívat.
  • Typicky zimní punčocháče mívají 80 a více DEN. Chcete-li ty opravdu hřejivé na mrazivou zimu, hledejte zkratku Thermo.

U podzimních a zimních punčocháčů počítejte s tím, že budu silnější než klasické silonky

Čím je DEN vyšší, tím budou punčocháče teplejší, pevnější, méně průhledné, ale také silnější. Proto jsou podzimní a zimní punčochové kalhoty skvělou příležitostí pro ženy, které by rády nosily sukně, ale nechtějí ukazovat své nohy z důvodu různých poranění, jizev či křečových žil. Svou neprůhlednou strukturou připomínají totiž spíše skinny džíny než klasické transparentní punčocháče. Takže když chcete, aby vše zůstalo skryté, nesáhnete v tomto případě vedle. Nic opravdu vidět nebude. Kromě toho vám bude mnohem tepleji než v klasických kalhotách. A dobré oblečení v zimě není radno podceňovat.

Jak kombinovat barvy, aby vám to slušelo

Barvami si můžete rozzářit šedivé dny. Jejich výběr působí na psychiku, ovlivní to, jak budete vnímána, ale i podtrhnou či úplně poničí celkový dojem z vašeho stylu.  

  • Nejlepší je kusy oblečení vybírat ve stejném spektru barevné škály. Tedy se studenými barvami punčocháčů  kombinovat studené barvy svrchního oděvu. Třeba zelenou, fialovou a modrou. 
  • Teplé odstíny barev by měly být zase doplněny barvami jako červená, žlutá nebo oranžová. 
  • Šedá si zase dobře rozumí s pastelovými tóny. 
  • Krémové odstíny se hodí k vínové či modré. 
  • Nejuniverzálnějšími barvami, které vám zároveň nohy opticky zúží, jsou černá, odstíny šedé či tmavě modré.

V jakémkoliv případě je však dobré brát v potaz, že barevné punčocháče se hodí pouze pro neformální styl oblékání. 

Vzorované punčocháče se hodí spíše pro štíhlé a dlouhé nohy 

Pokud se chcete opravdu odvázat a zaujmout, můžete zvolit vzorované barevné punčocháče. Zde však opatrně. Jak už bylo řečeno, teplé punčocháče jsou silnější než ty klasické. Zároveň i vzory dokáží nohy nepěkně rozšířit. Chcete-li se tedy do této kombinace pustit, zeptejte se nejprve někoho nestranného a pravdomluvného, zda vám vaše volba nedělá z nohou široké sloupy barokního stylu.  

Obezřetnost je na místě také u vzorů, které opticky rozdělují nohy na dvě části. Mohou jim tak nějak uberat délku. Na tento jev by si měly dát pozor hlavně ženy menšího vzrůstu. 

Ponožky na punčocháče? Ano, ale….

Jste zimomřivá a mít nohy v teple je pro váš teplotní komfort zásadní? I když jsou zimní a podzimní punčochové kalhoty samy o sobě dosti teplé, můžete si pomoci ještě tím, že si na ně navléknete ještě ponožky. Ale pozor! Udělejte to pouze v případě, kdy při nošení nebudou z bot viděny a vy si boty nikde nesundáte. Nebo pokud není vyhnutí, tak si je nepozorovaně sundavejte okamžitě s botami. 

 Jak a čím si v zimě zahříváte nohy vy?

Jiří Svoboda