Tři kroky, jak zhubnout 20 kg

Zbavit se několika desítek kilogramů tuku je skutečná výzva a každému, kdo jí čelí, se bude hodit pomocná ruka. Neuděláte si ostudu, pokud vyhledáte profesionály, kteří dokonale ovládají postup, jak zhubnout 20 kg. Poradí vám s trvalou nápravou jídelníčku, protože diety nadosmrti určitě držet nechcete. Zároveň se naučíte, jaké druhy pohybu máte zařadit do vašeho života, aby se z nich stala pravidelná zábava. Přečtěte si, co vše pro vás udělají experti na získání krásného těla.

Krok, jak zhubnout 20 kg: Zjistím příčinu nadváhy 

Pro lepší představu si nejprve ujasníme, jak vypadá 20 kilo tuku. Otevřete ledničku a vyndejte z ní kostku másla. Ta váží 250 gramů. To znamená, že 4 kostky másla mají v součtu jeden kilogram. Než odstartujete procec, jak zhubnout 20 kg, vypátrejte, jakým způsobem se na vás objevilo 80 kostek másla navíc. Podle příčiny si pak ve spolupráci s odborníky vytvoříte plán, který vás zbaví nadváhy bez zdravotního rizika a napořád.

Váš momentální zdravotní stav vnímejte jako start. Jde o to, abyste nevyběhli vstříc “hubenějším” zítřkům bezhlavě. Máte-li například cukrovku, musí se tomu přizpůsobit jídelníček. Nejjednodušší pro vás bude, když vyhledáte tým profesionálů, kde spolupracují lékaři, dietologové a sportovci. Ti vám sestaví řešení na míru, které se bude skládat z pro vás vhodného pohybu a správného jídla. 

Krok, jak zhubnout 20 kg: Naučím se jíst a pít

Jakkoliv to může znít jako nadsázka, tak 99,9 % obézních lidí ve skutečnosti neumí své tělo vhodně “krmit”. Tato nevědomost se obvykle dědí v jejich rodině z generace na generaci, kde už rodiče tlouštíka stejně jako jejich rodiče jedli špatná jídla. Ve většině případů není potřeba svádět nadváhu na geny. Příčinou jsou stravovací zlozvyky. Proto se postupně naučíte, jaké potraviny si máte kupovat a co z nich vařit, aby vám to chutnalo, neměli jste hlad a současně jste netloustli.

V Praze to budete mít jednodušší, než v ostatních městech. V národní metropoli totiž existuje pár firem, které vám kompletní jídelníček uvaří a přivezou. Alespoň na první měsíc si takto zajistíte správnou snídani, oběd a večeři, než se to naučíte sami. Pokud vaše rozhodnutí, jak zhubnout 20 kg, myslíte vážně, investujte do stravy a nechte si poradit i vhodné superpotraviny. Například kvalitní ječmen a chlorella zasytí vaše tělo minerály, vitamíny, enzymy a proteiny. Tím vás nutkavá potřeba neustále něco konzumovat během několika měsíců nadobro opustí.

Krok, jak zhubnout 20 kg: Naučím se chodit a hýbat

S přibývajícími kily kráčí ruku v ruce rostoucí nechuť k pohybu. Obézní tělo se dříve zadýchá a člověka také začnou bolet přetížené klouby. Pak se mu cíl, jak zhubnout 20 kg, jeví zcela nereálně. Naštěstí pro vás máme dobrou zprávu. Sundat dvě desítky tuku optimální rychlostí zhruba 4 kil za měsíc zvládnete pod taktovkou specialistů naprosto hravě. A dokonce vás to bude bavit. Trik spočívá v postupném rozhýbání organismu. Obvykle se začíná chůzí – první týden třeba jen 500 metrů denně. K tomu stačí vystoupit o zastávku dřív, když se vracíte z práce. Bezvadná je také jízda na kole nebo na trenažéru a plavání. Tyto přirozené formy pohybu vám pomohou se spálením nadbytečné zátěže a s každým shozeným kilem bude chůze i jakýkoliv další sport lehčí a zábavnější.

Sečteno, podtrženo. V ruce právě držíte návod, jak navždy zhubnout 20 kg, protože uvedenými kroky vlastně změníte životní styl. Osvojíte si trvale udržitelné stravování a zároveň si vzpomenete na radost z pohybu a díky tomu si najdete přesně takový sport, který vás neomrzí. Za odměnu se nejpozději do půl roku stanete majitelem či majitelkou úplně nového, atraktivního a zdravého těla.

Jiří Svoboda