Plastika nosu pomůže k vyššímu sebevědomí 

Tušíte, že přišla chvíle, kdy je plastika nosu už opravdu nutná ale bojíte se operace? Víte ale, že mnohdy není potřebná a postačí maličký miniinvazivní zákrok? Takový,  který lze provést v lokální anestezii. Co říkáte, nebylo  by to skvělým řešením?

Plastika nosu vyřeší jeho asymetrii, deformity i prostě to, že se vám prostě nelíbí

Nejste s vaším nosem spokojeni? Ať už z důvodu vrozených deformit, úrazu nebo asymetrie či jen kvůli nevyhovujícímu tvaru a velikosti? Život s nosem, který se vám z nějakého důvodu nelíbí, není lehký.  Přece jen  jde o dominantní součást obličeje a nelze ho nijak schovat. K odlákání pozornosti okolí  od vašeho nehezkého nosu  nepomohou ani  make-up,  zajímavý střih vlasů či extravagantní brýle. Prostě je nutné něco s nosem provést. Nejlépe upravit plastikou.

Podle čínské filozofie tvar nosu dokonce ukazuje, jaká je povaha jeho majitele

V Číně je nos považován za ukazatel povahy i osobních vlastností. Co všechno prozrazuje?  

  • Pokud máte rovný nos, znamená to, že jste otevření a tolerantní. Ale pozor. Také prý nároční v lásce a máte sklon k nevěrám
  • Masitý velký nos se možná zdá v obličeji jako neforemný, ale pokud někoho takového důvěrně znáte, tak buďte rádi. Takový člověk totiž velmi často rád pomáhá druhým lidem. A možná to do něj ani neřeknete, protože své city málokdy ukáže. 
  • Na zatvrzenou povahu odkazuje hrbolatý nos. Pokud jej máte, tak pozor na ukvapenost a malou trpělivost, kterou čínská filozofie tomuto tvaru přisuzuje. 
  • Tupý nos mají prý lidé zábavní, spolehlivý a praktičtí. Takže se koukněte do zrcadla i na své blízké, zda se u vás či v rodině a okruhu přátel objevuje. A porovnejte se skutečností. 
  • Nejhůře na tom jsou podle Číňanů lidé, kteří mají nos krátký. Těm se pak přisuzují vlastnosti jako závistivost, nízké sebevědomí a nevyrovnanost. Takže pozor na to. 

Chcete změnit svůj nos, ale bojíte se operace? V některých případech lze provést zákrok jen v lokální anestezii

V případě, že jste z nějakého důvodu se svým nosem nespokojeni, ale operace se bojíte, možná bude ve vašem případě možné podstoupit jen miniinvazivní zákrok, který se dělá jen v lokální anestezii. Tato metoda je šetrná k vašemu zdraví, ale dokonce z ní neplynou omezení, jako v případě klasické operace. Můžete se ihned vrátit ke svým každodenním plánům. Bohužel to ovšem vždy neplatí, protože tento zákrok  řeší pouze  asymetrii nosu. Při úpravě chrupavky, n už je nutné použít klasickou operační metodu v plné anestezii.

Zhoršené dýchání? I to lze při rhinoplastice vyřešit 

Někdy se stává, že vás váš nosí trápí nejen z hlediska estetického, ale i funkčního. Špatně se vám třeba dýchá. V tomto případě pak můžete na některých klinikách vyřešit oba problémy zároveň. Při operaci bude přítomný nejen plastický chirurg, ale i lékař s atestací v oblasti ORL. Vy se pak probudíte nejen s tím, že budete lépe vypadat, ale také i snadněji dýchat. 

Na co se připravit

Je to stejné jako v případě každého zákroku. Nejprve vás čeká konzultace s lékařem, kde se proberou všechna přání i rizika. Pak už se dojedná termín a předoperační vyšetření. V den zákroku budete přijati na kliniku. A po jednom až dvou dnech propuštěni do domácího léčení.

A jako vždy, když se jedná o zdraví. Je vždy lepší volit kvalitní kliniku, upřednostnit dobrou péči a zkušené, atestované doktory než uvažovat o levném řešení, například v zahraničí.  

Znáte celebritu, které velký nos rozhodně sluší nebo u které vás neskutečně rozčiluje?

Jiří Svoboda