3 top metody zvětšení rtů a cena, kterou zaplatíte

Ať už jste zralá dáma nebo čerstvě rozkvetlé poupě, možná tajně pokukujete po “sokyních”, které na svět špulí naducaná ústa. A že je zrovna vám genetika nezařídila a navíc se s přibývajícími léty začínají zmenšovat? Nevadí. Kyselina hyaluronová, vlastní tuk nebo operace vám z rukou odborníků nejpozději do hodiny zprostředkují vysněné zvětšení rtů. Cena záleží na druhu zákroku, použitých materiálech a taxe estetického pracoviště. Připravili jsme vám základní přehled, kde najdete odpovědi na vaše otázky.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou, průběh a cena

První způsob, jak si zajistíte plnější ústa a případnou eliminaci vrásek okolo nich, nabízí zvětšení rtů  látkou, která je tělu vlastní – kyselinou hyaluronovou. Cena se zde počítá podle vstříknutých mililitrů roztoku. Minimální náklady budou s největší pravděpodobností začínat na částce okolo  5 tisíc korun podle typu a značky roztoku.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou je bezpečné; efekt vidíte okamžitě a nejpozději do půl hodinky odcházíte domů. Trochu oteklá a citlivější ústa se během pár dní zahojí. Budete-li si chtít “nový” vzhled udržet, čeká vás zhruba do roka obnova výplně a opětovná úhrada ceny. Náš organismus totiž kyselinu postupně vstřebá a vše se vrátí do původního stavu. Proto upřednostněte pracoviště, kde používají nejmodernější kožní výplně – například Hyamiru. Toto  plnivo obsahuje koncentrovanou a zesítěnou kyselinou hyaluronovou, která se ve zvětšených rtech udrží déle. Cena za aplikaci je sice o něco vyšší, ale frekvence opakování jsou nižší.

Lékař z estetické kliniky zvětší vaše rty pomocí injekce nebo tenké kanyly. Veškerý materiál, vybavení pracoviště včetně zručnosti personálu, vstupní vyšetření a následná péče už jsou zahrnuty v ceně. Aby ústa získala krásný tvar, pamatujte si, že by měl dolní ret zůstat o 20 % větší, než ten horní.

Zvětšení rtů vlastním tukem a cena

Velmi podobně jako při vpíchnutí osvědčené a léty prověřené kyseliny hyaluronové probíhá i zvětšení rtů malým množstvím tuku. Cena bude v tomto případě čtyřnásobná. Připravte si asi 20 tisíc korun s tím, že by zákrok měl vydržet natrvalo.

Odborník nejprve odsaje – třeba z vašeho podbřišku – tuk. Ten se vyčistí a smísí s krevní plazmou. Ideálně by se měl ještě obohatit o kmenové buňky. Právě ony zařídí, že tuk z místa aplikace nezmizí, ale naopak v něm zůstane.

Po  celou dobu této asi hodinové procedury zůstanete normálně při vědomí. Umrtvují se pouze ošetřované části. Získaný tuk se dá kromě zvětšení rtů využít též k eliminaci různých propadlin a vrásek, což samozřejmě ovlivní konečnou cenu.

Zvětšení horního rtu chirurgicky jeho povytažením a cena

Díky této subtilní plastice v  lokální anestezii se zvětší horní ret tím, že se posune výš. Už za hodinu se stanete majitelkou krásných a souměrných úst za cenu pohybující se kolem 20 tisíc korun. Jizvy přitom nebudou vidět, protože řezy vede lékař zevnitř.

Zvednutím rtu se jakoby vytáhne červeň, která se předtím skrývala uvnitř úst. A jak už to tak u klasických operací bývá, jedná se o zásah trvalý, což pro vás znamená pečlivý výběr kliniky. Rozhodně se vyhněte přehnanému zvětšení rtů. Raději zkombinujte výdaje na tuto permanentní metodu s cenou za dočasné extra “přifouknutí”. Až podivná móda obřích úst skončí, ušetříte si desetitisíce za chirurgické korekce. 

Ke zvětšení rtů se kromě uvedených způsobu používají i různé nitě a implantáty. Podle zákroku, který upřednostníte, se bude cena za kypré rtíky nacházet v rozpětí od 5 do 30 tisíc korun. Vždy ale zohledněte, jestli bude nutné zákrok periodicky opakovat. Nicméně jakákoliv investice do pěkné tváře a dokonalé postavy vůbec není špatný nápad. Naopak. Takto uložené prostředky vám žádná  inflace už nikdy nevezme.

Jiří Svoboda