Cviky na zpevnění prsou, které zvládnete i v práci

Hledáte nějaké cviky na zpevnění prsou, které jdou jednoduše provádět, i když nemáte mnoho času nazbyt? I takové cvičení existuje. Proto neztrácejte čas, nepřemýšlejte, zda to jde, ale rovnou konejte. Zde máte pár možností, jak si jednoduše zacvičit, i když máte diář hodně nabitý. 

Za cviky na zpevnění prsou nemusíte chodit do posilovny 

Možná byste rády zamířily do posilovny, ale pro všechny povinnosti a starosti, už teď víte, že je to v současné době nereálné. Pokud však máte chuť a motivaci, jde cvičit nejen doma, ale dokonce i v práci. A to bez nějakého drahého vybavení a časové náročnosti. Zde jsou jednoduché cviky, které můžete dělat téměř všude.  

Chození do schodů s rukama za hlavou 

Určitě víte, že je lepší chodit do schodů než jezdit výtahem. Procvičíte si tím fyzičku, ale nejen to. V případě, že při stoupání dáte ruce na týl hlavy, posílíte tím i svoje prsní svaly. A když přidáte do kroku, budete si také efektivně formovat zadeček a nohy. Ideální cvik, který se hodí téměř kamkoliv, kde jsou nějaké schody. 

Sepnout ruce a tlačit jimi proti sobě

V případě, že chcete cvičit s elegancí a běhání do schodů vás úplně nenaplňuje, zkuste na začátek tento úplně jednoduchý cvik. Stačí dát ruce tak, jako byste se modlila. Ovšem nemusíte předříkávat žádnou modlitbu, ani se ponořit do meditace. Postačí, když sepnuté ruce budete chvíli tlačit proti sobě a pak je povolíte.  Když to uděláte několikrát za s sebou, odpočinete si od práce a zároveň i procvičíte i svaly. Za dvě, tři minuty máte hotovo.  

Kliky proti zdi

Další jednoduchý cvik, který můžete zvládnout v kanceláři či při pauze. Potřebujete k tomu mít je rovnou zeď. A teď už se jen o ni opřít rukama a pomalu se přibližovat a oddalovat se. Zkuste to alespoň 15 krát. Aby byl cvik efektivní je potřeba se neprohýbat v zádech a mít ruce zapřené na úrovni ramen. 

Plank je skvělé cvičení na doma, které procvičí nejen prsní svaly

Další výborným cvičením je takzvaný plank, neboli prkno. Jedná se o úplně jednoduchý úkon, který však posílí mnohé velmi důležité partie. Proč jej ze cvičení nevynechávat?

  • Posílíte jím prsní svaly. 
  • Zpevníte si střed těla.
  • Zlepšíte si správné držení těla.
  • Pomůže vám zbavit se i vypouklého bříška, které vzniká například po porodu.  

A jak jej udělat? Budete mít podobný postoj, jako když provádíte kliky ovšem s tím rozdílem, že váhu budete držet na předloktích a na špičkách nohou. Důležité při tom je, abyste byly opravdu rovné a neprohýbaly trup.

Plavání je pro ty, kteří mají rádi aktivní pohyb a posilovna je pro ně moc statická 

Chcete-li se hýbat a posilovna a posilovací cvičení vás nelákají, zkuste plavání. Je nejen skvělé pro relaxaci a správné držení těla, ale i pro posilování prsních svalů. Při plavání si odpočine nejen vaše hlava, ale i vaše klouby. Proto je vhodné i pro lidi, kteří si jiné sportovní aktivity z důvodu nadváhy či zdravotního stavu nemohou dovolit. Mezi všemi plaveckými styly pak v tomto případě upřednostněte hlavně klasický styl prsa. Dejte si však pozor na správnou techniku.  

Ke krásným prsům si pomůžete také jejich modelací

Cvičení může pomoci, ale není samospásné. V případě, že se vám pořád nedaří získat tvar, jaký si přejete, nehledejte chybu v sobě, ale v přírodě. Prsní tkáně a kůže v průběhu let ochabují a ztrácí elasticitu. Cvičením jde tento proces zpomalit, ale ne plně zastavit či dokonce vrátit zpět.  

V případě, že vás vaše prsa trápí, může vám pomoci například modelace prsou. Při ní vám prsa chirugicky pozvednou a vytvarují tak, abyste s nimi byla zase spokojená a cítila se zase žádoucí a krásná. Nemusíte ani měnit velikost vašich košíčků a vkládat implantáty. Modelace vám ňadra hlavně pozvedne a zpevní.  

Jak jste na tom s vašimi prsy vy? Myslíte, že vám cvičení pomůže k hezčímu dekoltu?

Jiří Svoboda