Uvažujete o laserové epilaci? Recenze vám mohou napovědět

Nejmodernějším způsob, jak se zbavit chloupků, je v současné době laserová epilace. Recenze na ni bývají velmi pozitivní, a proto se stává čím dál tím více oblíbenou možností boje proti nechtěnému ochlupení. Velmi však záleží na tom, kde si ji necháte udělat. Certifikované moderní lasery a zkušený personál jsou totiž základem úspěchu. 

Uvažujete-li o laserové epilace, recenze vám pomohou zorientovat se v nabídce jednotlivých kosmetických salónů

Zvykli jste si na to, že než se rozhodnete, projdete si i zkušenosti a rady ostatních? Recenze vám totiž často nabízejí zajímavé vodítko, jakým směrem se vydat. Ani v tomto případě tomu nebude jinak. A kde je hledat?

 • Samotné stránky kosmetických salónů a estetických klinik. Tam se často setkáte nejen s recenzemi klientů, ale často i s fotkami, které ukazují stav pokožky před zákrokem a konečný výsledek.
 • Sociální sítě mohou také dobrým zdrojem informací. Ať už se jedná o Facebook či Instagram.
 • Další možností jsou nezávislé platformy, ale i různá diskuzní fóra. Na nezávislých stránkách však nemusí být každý salón, protože se jedná velmi často o placenou službu a ne každá provozovna ji chce využít. Hlavně v případě, kdy už má vybudovanou svoji pověst. 
 • Zdrojem informací může být i okolí. Stačí se jen pozeptat přátel či kolegů, zda nemá někdo s danou službou či salónem zkušenosti.   

Laserová epilace je stále oblíbenější metodou odstraňování chloupků

Stále více žen podstupuje epilaci právě pomocí laseru. Není se čemu divit. Jedná se o bezbolestnou a velmi efektivní metodu s jedním velkým benefitem. V případě, že absolvujete daný počet sezení, je totiž velká pravděpodobnost toho, že si později vystačíte s jedním sezením ročně a po zbytek roku budete mít zvolené partie krásně hladké. 

Jak laserová epilace funguje

Laserová technologie má čím dál tím větší využití v širokém spektru oborů. Dokonce i v estetické medicíně. A jak tedy funguje epilace laserem? Laserový paprsek cílí na pigment melanin. Ten se nachází ve folikulech, tedy v cibulkách nebo-li koříncích chloupků. Ty jsou pak pomocí tepelné energie zlikvidovány. Čím modernější přístroj je použit, tím jsou výsledky preciznější a trvanlivější. Ty nejmodernější si dokáží poradit i s jemnými či světlými chloupky. 

Výhody a nevýhody laserové epilace

Výhody: 

 • Dlouhodobý charakter – při dodržení počtu sezení vás dokáže zbavit chloupků na měsíce nebo dokonce i roky.
 • Bezbolestnost – oproti jiným druhům epilace se jedná o téměř bezbolestnou variantu epilace.
 • Rychlost – díky moderním přístrojům dokáží být v krátkém čase ošetřeny velké části těla.
 • Šetrná k pokožce – v případě kvalitních laserů se jedná o velmi citlivý způsob ošetření, který jde použít na všechny partie těla 

 

Nevýhody:

 •  vyšší cena 
 • nutnost několika opakování. 

Ovšem pokud vezmete v potaz výsledky ošetření, kdy budete dlouhodobě bez chloupků, cena už vám nepřijde tak vysoká. Hlavně v případě, kdy na ošetření chloupků pomocí vosku nebo cukrové pasty už do kosmetického salónu chodíte.  

Shrnutí toho, co se běžně objevuje v recenzích na tento zákrok

A co se dočtete v recenzích, ohledně zákroku i toho, jak si daný salón vybírat? Zde jsou ty nejčastější zkušenosti. 

Většina recenzentů si pochvaluje rychlost a bezbolestnost zákroku. Také je pro ně důležitý příjemný personál s odbornými znalostmi. Často je také zmiňována důležitost čistého a hezké prostředí jednotlivých salónů či klinik. A samořmě je uvedeno to, že v případě dobré volby salónu disponujícím kvalitními přístroji, tento způsob odstraňování chloupků zabírá.  

Na co si tedy dát při výběru salónu na základě recenzí pozor?

 • Nesmírně důležité jsou moderní certifikované stroje a personál. Čím modernější přístroj a zkušenější personál, tím lépší výsledky čekejte.  
 • Prostředí. I to, jak na vás prostředí působí, je důležité. Pokud nebude v provozovně pořádek, většinou nečekejte ani vhodný přístup ze strany personálu.

Jak moc se podle recenzí na internetu rozhodujete vy? 

Jiří Svoboda