Odstranění permanentního make-upu je snadné. Musí vám ho však provést kvalifikovaný odborník!

Uvažujete o odstranění permanentního make-upu, protože vám už z nějakého důvodu nevyhovuje? Ačkoli se jedná o poměrně trvalou formu “líčení”, zbavit se ho samozřejmě lze. A existují nejméně dva spolehlivé způsoby, jimiž to lze provést. Ať už zvolíte kterýkoliv z nich, pamatujte, že nejdůležitější je, aby vám permanentní make-up odstranil kvalifikovaný a zkušený specialista. Ten vám ostatně také nejlépe poradí, jakou metodu bude ve vašem případě vhodné použít. 

Chcete se dozvědět víc? Máte příležitost!

 

Odstranění permanentního make-upu není složité

Permanentní make-up je typ kosmetické procedury, při níž je pomocí pigmentu vytetováno třeba obočí nebo upraveny rty. Pigment je však aplikován pouze do svrchní vrstvy kůže, aby se nejednalo o záležitost “definitivní” a aby jej bylo možné v případě potřeby docela snadno odstranit. Mezi nejoblíbenější oblasti, kde se permanentní make-up aplikuje patří obočí, oční linky a také kontury rtů. Permanentní make-up může vydržet i dva roky, ale jeho intenzita postupně bledne, a v některých případech může být vhodné jeho odstranění nebo korekce. K tomu se nejčastěji používají tyto dvě metody:

  • Laser – vysoce efektivní a spolehlivé řešení
  • Remover – méně efektivní, ale také méně invazivní řešení

Kdy je vhodné použít laser?

Někdo se svou tvář bez make -upu ukázat nebojí. Jiný z toho má naopak hrůzu. A co vy?

Jisté je, že laserové odstranění make-upu je moderní a efektivní metoda. Používá se stále častěji. Tato technika využívá intenzivní světelný paprsek, který proniká do kůže a rozkládá nežádoucí pigment. Laser je schopen cílit na specifické barvy, což umožňuje selektivní odstranění bez poškození okolní kůže. Laserové odstranění je obzvláště účinné u tmavších pigmentů a je považováno za bezpečné, pokud je ale prováděno kvalifikovanými odborníky. 

A jak je to s tzv. removerem?

Remover pro odstranění permanentního make-upu, to je vlastně speciální chemický roztok, který se aplikuje na ošetřovanou oblast. Tento roztok reaguje s pigmentem určeným k odstranění a pomáhá jej rozpustit. Tato metoda může být méně invazivní než laserová procedura, ale může zároveň vyžadovat více sezení. Jinak se nemusí permanentní make-up ztratit beze zbytku. Pro bezvadný výsledek je prostě často nutné podstoupit více “pokusů”. Remover je obvykle používán pro odstranění světlejších barev pigmentu nebo také v případech, kdy laserové ošetření není ze zdravotních důvodů možné.

 

Záleží i na typu “vytetovaného” make-upu

Permanentní make-up, což je vlastně “kosmetická” forma dočasného tetování, je oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí udržet svůj obličej v permanentně upraveném stavu. Ačkoliv je nastaven tak, aby vydržel opravdu dlouho, metody pro jeho odstranění jsou zpravidla efektivní. Nejčastěji se odstraňují permanentní linky na očích, vykreslení obočí nebo kontury rtů. Konkrétní metoda je obvykle volena na základě několika faktorů. Zda je pro vás vhodnější laser nebo remover, to samozřejmě nejlépe vyhodnotí odborník. V tomto ohledu posuzuje zejména váš zdravotní stav, typ použitého pigmentu nebo také hloubku, do které byl pigment aplikován. A jak to obvykle bývá u konkrétního typu make-upu? Podívejte se sami: 

  • Obočí – laser je efektivní na tmavší pigmenty, zatímco remover může být lepší pro světlejší barvy. Použít lze tedy obojí.
  • Oční linky – laserové odstranění je zde preferováno pro jeho přesnost. 
  • Rty – remover může být vhodnější pro jemnou práci na rtech, zvláště pokud jsou použity světlé barvy.

 

 

Je to vůbec bezpečné?

S radikálními úpravami vzhledu by se to nemělo přehánět. V tom se asi shodneme. Jde nejen o vizáž, ale i o vaši bezpečnost. Jak laserové odstranění, tak použití removeru s sebou nesou určitá rizika a vyžadují pečlivé posouzení odborníkem. Možná rizika spočívají v zanesení infekce, v alergické reakci, nebo ve změnách barvy kůže. Přestože k žádné z těchto “komplikací” zpravidla nedochází, je nutné brát rizika v úvahu. A tím se opět dostáváme k významu, který mají v proceduře kvalifikace a zkušenost odborníka, který vás permanentního make-upu zbaví.

Je zásadní, aby tyto procedury prováděli pouze zkušení a certifikovaní specialisté, kteří mohou zajistit maximální bezpečnost a minimalizovat potenciální vedlejší účinky. Kosmetické studio si proto vždy pečlivě vybírejte!

Cena vás “nepoloží”

Náklady na odstranění permanentního make-upu se liší v závislosti na zvolené metodě, oblasti aplikace a také s ohledem na konkrétní salon krásy či kosmetické studio. Obecně ale platí, že laserové odstranění může být dražší kvůli potřebě specializovaného vybavení. Na druhou stranu, použití removeru zase může vyžadovat více sezení, což celkové náklady potom zvýší. Ať už se ale make-upu zbavíte jakkoliv, cena procedury vás rozhodně “nepoloží”! Nejčastěji vás to vyjde na nižší jednotky tisíc.

 

Máte realistická očekávání?

Tak jako u jiných kosmetických procedur je i u odstranění permanentního make-upu důležité alespoň odhadnout to, co vám “zákrok” přinese. Je zkrátka nezbytné mít realistická očekávání a být připraven na poměrně radikální proměnu dosavadního vzhledu. Vyrovnat se s tím, jak bez permanentního make-upu člověk vypadá, to může chvíli trvat. A to přesto, že o takovou změnu usilujete. Složitější to může být hlavně tehdy, pokud vás takový make-up zdobil dlouhou dobu a už jste si na něj přivykli.

 

Laser nebo remover?

Výběr mezi laserovým odstraněním a použitím removeru závisí na řadě faktorů, to už jsme ale řekli. S tím, co odborník použije ve vašem případě, si ale příliš hlavu lámat nemusíte. Schopný specialista si s tím poradí. Důležitá je samozřejmě předběžná konzultace, aby bylo zajištěno vaše bezpečí a také vysoká efektivita procedury.  

Odstranění permanentního make-upu je poměrně radikálním krokem, který může výrazně ovlivnit váš vzhled i sebevědomí. Je proto naprosto zásadní, komu se svěříte do rukou! 

Kosmetické studio vybírejte pečlivě a s náležitou rozvahou!

Jiří Svoboda