6 nápadů, jak rozjasnit vaši koupelnu sadou koupelnových předložek

Sada koupelnových předložek je tím nejlepším způsobem, jak vnést do vaší koupelny více stylové atmosféry. Nejsou pouze  potřebné a praktické, ale fungují i jako skvělé interiérové doplňky! Rozjasněte svou koupelnu více barvami a vzory pomocí 6 následujících nápadů, při nichž využijete koupelnové předložky. Jsou spojením elegance, stylu a hlavně praktičnosti, což ocení každá hospodyňka.

Nemáte inspiraci?

Krásných chlupatých koberců do ložnice či obývacího pokoje máte plný katalog, ale stále nedokážete najít vhodnou sadu koupelnových předložek do vaší domácnosti? Porozhlédněte se na internetu – on-line obchodů je celá řada. Koupelnové předložky nakupujte v sadách, aby byl interiér koupelny sladěn do jednotného stylu.

Jak na výběr?

Před výběrem samotné koupelnové předložky byste měli vzít v úvahu několik důležitých věcí. Jelikož je koupelna většinou velmi vlhká místnost, myslete na to, že by měla být vyrobena z velmi  savého a a pratelného materiálu. Jistě také oceníte, když bude spodní část předložky opatřena latexovým protiskluzovým materiálem. Rozhodně byste neměli volit předložky, které slouží čistě k dekorativním účelům! Často totiž nesmí přijít do kontaktu s vodou, což může být v tomto případě problém. 

Kam koupelnové předložky umístit?

Sada koupelnových předložek skvěle rozdělí prostor vaší koupelny. Vedle vany nebo sprchového koutu nesmí chybět už zmíněná protiskluzová podložka. Předložka s výkrojem na záchod se skvěle hodí i například k bidetu.

6 nápadů pro vaši koupelnu

Inspirujte se následujícími nápady, ve kterých můžete naleznout to své.

1.    Kombinujte vzory

Nebojte se trochu experimentovat. Dny, kdy bylo kombinování vzorů nevkusné, jsou už pryč. Zdvojnásobte vzory ve vaší  koupelně! Pokud máte podlahu ze vzorovaných kachličků, proč na ni nepřidat vzorovanou sadu koupelnových předložek? Tento design tak bude neotřelý a originální a přináší tak do vaší koupelny více života.

2.    Koupelnová sada s vysokým chlupem

Zahřejte se přímo od noh! Příjemný hřejivý pocit do své koupelny přinesete pořízením koupelnových předložek s vysokým chlupem. Nejen, že koberečky krásně vypadají, jsou ale také skvělým ochráncem nohou před chladivou podlahou. Po praktické stránce ale musíte samozřejmě počítat s tím, že déle usychají, nejsou tedy vhodné pro umístění přímo vedle sprchy.

3.    Oživte svoji obyčejnou koupelnu veselou barvou

Nezanedbávejte prostor vaší koupelny! Stále je to interiérový prostor, který vyžaduje stylové vybavení. Sady koupelnových předložek nabízejí velké spousty vzorů, barev, textur i tvarů. Nebojte se koupit předložky ve veselých barvách.

4.    Přineste do své koupelny eleganci

Přidání barevné koupelnové předložky je rychlý a snadný způsob, jak oživit i tu nejobyčejnější koupelnu. Zvolte například elegantní květinový nebo přírodní , který se hodí do každé koupelny.

5.    Retro koupelna

Hledáte nápady pro svoji retro koupelnu? Co takhle zvolit uměle starožitné koupelnové předložky? Nezapomeňte, že retro je v módě. A proto i vy můžete svoji starší koupelnu trochu vyšperkovat.

6.    Jednoduché a bílé

S bílou barvou nikdy nešlápnete vedle. Bílá barva totiž přináší do každé koupelny dotek lázeňského luxusu! Nevadí, pokud máte radši minimalistický design. Bílá sada koupelnových předložek se hodí do každé koupelny.

A co vy a koupelnové předložky? přispějte do diskuze.

Jiří Svoboda