Dlouhá životnost

VYSOKÁ PEVNOST – Vysoká pevnost betonových tašek znamená, že se nejedná o křehký materiál. Dostatečná únosnost těchto tašek je mimořádně důležitá hlavně v zátěžových sněhových oblastech.

VYSOKÁ ODOLNOST – Životnost střešní krytiny ve značné míře ovlivňuje její odolnost. Betonová střešní krytina je odolná vůči povětrnostním vlivům, jako jsou UV záření, nápory větru či zatížení sněhem. Odolává také agresivním chemickým vlivům vnějšího prostředí, přičemž nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Výhodou je i její samočistící schopnost. Povětrnostní podmínky hravě odstraní organické znečištění, např. vlhké listí ze stromů. Výborně odolává také ohni. Patří mezi nehořlavé stavební materiály třídy A1, které se nemohou vznítit ani hořet. Nešíří oheň a neuvolňuje žádné škodlivé látky.

VYSOKÁ MRAZUVZDORNOST – Významná vlastnost, která podporuje dlouhou životnost betonové střešní krytiny od Profitema a.s. je mrazuvzdornost. Vzhledem k nízkému obsahu pórů v materiálu má krytina malou nasákavost – do 9 %. Tašky od Profitema a.s. tak splňují, resp. dokonce překračují parametry požadované evropskou normou EN 490 na zkoušky mrazuvzdornosti krytiny.

TVAROVÁ I BAREVNÁ STÁLOST – Díky technologii výroby i fyzikálním vlastnostem betonu je krytina mimořádně přesná a její tvar ani rozměry se nemění dokonce ani časem. Díky těsnosti pokládky zabraňuje krytina pronikání srážkové vody a působí nejen jako prevence poruchovosti střechy, ale také jako ochrana hygieny vnitřního prostředí. Zamezuje vzniku plísní, které mohou ohrozit lidské zdraví. Materiál je stejně probarvený v celé tloušťce a celoplošně barevně jednotný po celou dobu své životnosti. Odolnost tašek je zvýšena povrchovou úpravou dvojitého akrylátového nástřiku. Jednotlivé tvary a povrchové úpravy betonové střešní krytiny umožňují navrhnout a realizovat originální esteticky působivé střešní pláště.

IZOLAČNÍ VLASTNOSTI – Při současném trendu zvyšování cen energií jsou stále častěji vyzdvihovány technické parametry betonové krytiny, které v kombinaci s odvětráním a zateplením střešního pláště napomáhají udržovat příznivou teplotu v interiéru v zimních i letních měsících. Pohodu bydlení umocňují dobré zvukověizolační vlastnosti (dovnitř neproniká zvuk dopadajících dešťových kapek, krytina za silného větru nevibruje).

EKOLOGIČNOST MATERIÁLU – Nízká energetická náročnost výroby betonových tašek nezatěžuje okolí velkým množstvím emisí CO2. Ekologičnost tohoto materiálu dokazuje i šetrná těžba a využívání přírodních surovin, které se v přírodě objevují v téměř nevyčerpatelném množství.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ – Identický tvar tašek umožňuje rychlou a jednoduchou pokládku. Drážky do sebe snadno zapadají a nepropouštějí srážkovou vodu. Kdyby během doby užívání náhodou došlo k poškození jedné tašky, stačí vyměnit pouze daný kus. Není potřeba rozebírat větší plochu střechy. Použitelnost pro spády střechy od 12° až do 90° ve všech klimatických oblastech ČR.

KOMPLEXNÍ STŘEŠNÍ SYSTÉM – Krása šikmé střechy se může naplno rozvinout díky širokému výběru střešního příslušenství a doplňků, vyráběných převážně z betonu, jimiž Profitema zabezpečuje maximální funkčnost a životnost střešního pláště a také estetickou stránku díky stejnobarevnosti jednotlivých prvků krytiny po celou dobu životnosti. Všechny výrobky splňují požadavky nejvyšších evropských standardů a kvalit. Výrobce proto garantuje 30letou záruku na funkční vlastnosti betonové střešní krytiny.

VÝHODNÁ CENA A SERVIS – Rádi ušetří čas i starosti zpracováním bezplatného výpočtu potřeby střešních prvků na konkrétní střechu podle požadavků zákazníka. Společnost zabezpečí dopravu materiálu na místo stavby. Pro maximální užitek ze střechy lze také doporučit zaškolené pokrývače. 

Jiří Svoboda